Tatran Prešov-ŠKP Sečovce 51:20 v predohrávke 14. kola extraligy mužov

07.12.2005 Celý región

Prešov 7. decembra (TASR) - V stredajšej predohrávke 14. kola hádzanárskej extraligy mužov zdolal Tatran Prešov na domácej palubovke Sečovce vysoko 51:20. Ke...
Prešov 7. decembra (TASR) - V stredajšej predohrávke 14. kola hádzanárskej extraligy mužov zdolal Tatran Prešov na domácej palubovke Sečovce vysoko 51:20. Keďže vo východniarskom derby sa nezrodilo prekvapenie na úkor favorita už pred odohraním zvyšných troch stretnutí posledného kola základnej časti, sa uzavrel 6-členný zoznam účastníkov nadstavby. K už vopred známej pätici Prešov, Považská Bystrica, Košice, Nové Zámky a ŠKP Bratislava pribudli Topoľčany. Sečovce a Hlohovec čaká po Novom roku prelínacia súťaž s najlepším kvartetom I. ligy.

Tatran Prešov - ŠKP Sečovce 51:20 (23:9)
Najviac gólov: Kozlov 11/2, Pokopilo 9, Pekár 8 - Kučera 4, Murín 3
Rozhodovali: Šubák, Vydra
vylúčení: 3:5
pok. m hody: 6/4 - 3/1
520 divákov

Tatran viedol v 8. minúte už 10:0, hostia dali prvý gól z hry až po štvrťhodine. Zápas preto pripomínal súboj Dávida s Goliášom. Prešov hral evidentne na čo najvyšší gólový rozdiel, pretože jeho cieľom je prestihnúť vo finiši základnej časti Považskú Bystricu. No aj tak sa nevyhol niekoľkým zbytočným poľaveniam hlavne v defenzíve, čo hostia využili na strelenie 20 gólov. V 59. minúte sa hľadisko dočkalo 50 gólu z ruky Janča, 7 sekúnd pred koncom načal druhú polstovku Kozlov.

1. Tatran Prešov 14 12 1 1 438:343 25
2. Považská Bystrica 13 11 1 1 421:350 23
3. Košice 13 9 0 4 385:340 18
4. ŠKP Bratislava 13 6 1 6 372:369 13
5. Nové Zámky 13 5 1 7 370:350 11
6. HC THP Topoľčany 13 2 2 9 340:396 6
7. Sečovce 14 3 0 11 326:435 6
8. Hlohovec 13 1 2 10 333:402 4